Wspieramy lokalny sport - Grupa FUDEKO

Wybierz swój język:

Wspieramy lokalny sport

2023-12-07

Od wielu lat jesteśmy mecenasem sportu. Rok 2023 jest jednak pierwszym, kiedy zostaliśmy sponsorem tytularnym jednego ze wspieranych przez nas klubów.

Wraz z rozpoczęciem sezonu 2023/2024 Grupa FUDEKO została sponsorem tytularnym 1-ligowej drużyny hokejowej FUDEKO GAS Gdańsk. To już kolejny lokalny klub sportowy, który z dumą wspieramy i pomagamy w jego rozwoju. Sponsoring sportowy dla Grupy FUDEKO to nie tylko forma promocji, ale przede wszystkim zaangażowanie w lokalne inicjatywy, wsparcie drużyn i talentów, a także promocje wartości związanych z aktywnym trybem życia.

FUDEKO GAS Gdańsk to nowy klub sportowy, który do tej pory skupiał się na kształceniu młodzieży w ramach Fundacji GAS Olivia. Zespół jest prowadzony pod skrzydłami Josefa Vitka – znanego hokejowym kibicom w Polsce byłego zawodnika, który po zakończeniu kariery rozpoczął przygodę trenerską. Josef Vitek pozostaje najlepiej punktującym obcokrajowcem w Polskiej Hokej Lidze i obecnie dzieli się swoim doświadczeniem z młodym pokoleniem zawodników. Nowe przedsięwzięcie ma na celu zjednoczenie środowiska hokejowego na Pomorzu, upowszechnienie uprawiania sportu oraz odbudowę tradycji gdańskiego hokeja.

Podobnie było już kilka lat temu, kiedy jeszcze pod szyldem Food Investment wspieraliśmy Pomorski Klub Hokejowy 2014. Tamten projekt do dziś jest wspominany przez wielu entuzjastów tego sportu w całej Polsce i wierzymy, że kontynuując współpracę przy FUDEKO GAS Gdańsk dajemy przestrzeń społeczności liczącej kilka tysięcy osób do tego, aby rozwijać swoje pasje i wspólnie przeżywać pozytywne emocje.

Wspólne cele i wspólna misja

Grupa FUDEKO wywodzi się z Trójmiasta i przechodzi obecnie przez okres dynamicznego rozwoju, co łączy nasze losy z nowo powstałym klubem FUDEKO GAS Gdańsk. Cenimy również wychowanie przez sport, co odzwierciedlamy w naszych działaniach biznesowych. Wierzymy w umiejętność efektywnej współpracy, zdolność do zdrowej rywalizacji w duchu fair-play oraz tworzenie solidnych fundamentów dla osiągania sukcesów. Dążymy do tego, aby nasi pracownicy i klienci mogli skupić się na realizacji swoich zadań bez zbędnych przeszkód, a podstawą do tego jest wzajemne zaufanie – podobnie jak w sporcie zespołowym. Jesteśmy pełni entuzjazmu, a wspierając utalentowanych zawodników i nowy klub wierzymy, że postawione przez władze klubu cele są realne i możliwe do zrealizowania.

Wspieramy lokalny sport

Nasze zaangażowanie we wspieranie lokalnych drużyn sportowych jest głęboko zakorzenione w historii Grupy FUDEKO. Dowodem jest wieloletnia współpraca sponsorska z klubem Energa Wybrzeże Gdańsk, występującym w Orlen Superlidze Mężczyzn – najwyższej klasie rozgrywkowej męskiej piłki ręcznej w Polsce. Dzięki naszym inicjatywom sponsorskim i wsparciu dla lokalnych drużyn, pragniemy inspirować innych do aktywnego stylu życia, promować wartości związane ze sportem oraz kształtować pozytywne relacje wśród lokalnej społeczności. Bycie częścią tej ekscytującej sportowej przygody jest dla nas zobowiązaniem i jednocześnie wspaniałym doświadczeniem.